ENC28J60 Ethernet LAN Network Module
₵69.00
In Stock5 in stock
Compare
Category: Modules
Tags: ENC28J60, Ethernet LAN, Network Module
Description
NEW ENC28J60 Ethernet LAN / Network Module For 51 AVR STM32 LPC
1, chip board ENC28J60-I/SO
2, the board 25MHZ crystal
3, the network interface board HR911105A
4, 3.3V power supply pin
5, size: Â 56 (mm) x 34 (mm)
Be the first to review “ENC28J60 Ethernet LAN Network Module” Cancel reply
Related products
DS1302 Real Time Clock Module For AVR ARM PIC SMD for Arduino
₵12.00 -
If you’ve ever tried to connect a 3.3V device to a 5V system, you know what a challenge it can be. the bi-directional logic level converter is a small device that safely steps down 5V signals to 3.3V AND steps up 3.3V to 5V at the same time. This level converter also works with 2.8V and 1.8V devices. What really separates this Logic level converter from our previous versions is that you can successfully set your high and low voltages and step up and down between them safely on the same channel.